O Poukazníku

Každý z nás rád obdarovává své nejbližší I známe a take dostává nějaké dárky sám. Trendem posledních let jsou při úvahách čím a jak obdarovat své blízké různé dárkové poukazy, karty nebo vouchery, které se často jeví jako velmi vhodný dárek pro svou širší využitelnost a možnost toho, aby si obdarovaný v určité hodnotě vybral svůj dárek sám podle svých priorit a dle hodnoty poukazu. 

S tím jak se nabídka těchto poukazů a dárkových karet rozšiřuje nastává však často situace, která se stala i nám a vedla nás k myšlence zprovoznit tento portál.

Stále častěji se totiž stává, že obdarovaný poukaz nebo kartu zapomene využít, nebo na jeho využití nemá čas či možnosti, anebo službu či zboží , kterou umožňuje poukaz využít prostě nechce, nebo o ni nemá zájem. Často také dochází třeba i k několikanásobné duplicitě těchto poukazů, kdy například na svatbě nebo oslavě jubilea můžete dostat I několik stejných poukazů najednou. Poukaz tedy buď expiruje nebo si za něj koupíte věc nebo službu, kterou jste ani nepotřebovali nebo nechtěli.

Tento portál Vám tedy umožňuje jednak tyto poukazy nabídnout k odprodeji někomu, kdo by o ně stál – samozřejmě s nějakou slevou a tím získat hotovost. Hotovost využijete jistě daleko efektivněji než úzce zaměřený poukaz, a potěšíte někoho kdo bude mít o Vámi nabízený poukaz zájem, zvláště proto, že jej nakoupí levněji než při nákupu přímo u prodejce poukazu, samozřejmě s plnou původní kupní hodnotou poukazu.

Podmínkou vzájemné spokojenosti obou stran ovšem je, aby prodávající získal za svůj poukaz alespoň částečnou hodnotu v penězích, a nakupující jej koupil levněji než je nominální hodnota poukazu. Výše slevy se kterou budete poukaz na portálu nabízet je jen na Vás, ale čím bude cena poukazu pro nakupujícího atraktivnější, tím rychleji se Váš poukaz prodá. Zveřejnění poukazu k prodeji na portálu je velmi jednoduché a k jeho umístění a zveřejnění Vás intuitivně navede náš portál, viz horní nabídková lišta. K nabídce poukazu k prodeji I k jeho nákupu je potřebné přečíst si informace na portálu a souhlasit se smluvními podmínkami prodeje a nákupu dárkových karet a poukazů na tomto portále.

Při prodeji poukazu záleží především na jeho pravosti, době jeho expirace a hodnotě poukazu. Co se týče expirace platnosti poukazu mělo by platit, že čím více se blíží expirace poukazu, tím aktraktivnější by měla být jeho prodejní cena, aby se poukaz co nejrychleji prodal a bezúčelně nepropadl. Nabízení Vašeho poukazu k prodeji na tomto portálu není výhradní možností jeho prodeje a pokud si Váš poukaz někdo nerezervoval, můžete kdykoliv poukaz z nabídky portálu vymazat a ukončit jeho nabízení k prodeji.

Nominální hodnota nabízených poukazů není omezená a je jen na Vás, abyste zvážili jaká hodnota poukazu Vám stojí za to, abyste Poukaz nabízeli k prodeji přes náš portál. Naše doporučení je, aby nominální hodnota poukazu byla alespoň 500,- Kč, aby i částka, kterou dostanete při prodeji po slevě z hodnoty poukazu a po odečtení poplatku za prodej poukazu byla pro Vás ještě zajímavá.

Výše provize za prodej poukazu, kterou si portál účtuje se liší podle prodejní ceny poukazu. Minimální částka, kterou si portál účtuje za prodej poukazu je 99,- Kč, nebo 9 % z prodejní ceny poukazu do částky 3.000,- Kč. Nad tuto částku je potom provize portálu 7 % z realizované ceny poukazu. Uvedená provize je včetně DPH 21 %.

GARANCE POUKAZU

Za velmi důležitou považujeme ochranu kupujících před nákupem falešných, expirovaných nebo hodnotou neodpovídajících poukazů, dárkových karet nebo coucherů. Pro tento případ máme nastavený system kontroly pravosti a hodnoty prodávaných poukazů dle čárových, číselných a jiných ochranných kódů v součinnosti s tím kdo poukaz vydal. Nabízet k prodeji lze i poukazy, které nelze ověřit a to v prodejním módu “ 30-ti denní garance poukazu” – vice o této možnosti v sekci všeobecné smluvní podmínky.

JAK TO TEDY FUNGUJE?

Prodej i nákup poukazu probíhá v několika jednoduchých krocích, na které Vás intuitivně navedou nadpisy sekcí v záhlaví portálu.

CHCI PRODAT POUKAZ :

 • Kliknete na nadpis CHCI PRODAT
 • Vyberete požadovanou značku poukazu ze seznamu již existujících poukazů nebo nahrajete dle instrukcí nový poukaz - foto nebo sken poukazu
 • Vyplníte požadované údaje včetně kontaktu na vydavatele poukazu - je-li na něm uveden
 • Nastavíte výši slevy
 • Aktivací a zveřejněním své nabídky na portálu automaticky odsouhlasíte všeobecné smluvní podmínky prodeje a nákupu na portálu
 • V případě neověřitelného poukazu souhlasíte se službou pro nakupujícího “30-ti denní garance poukazu”
 • Před zveřejněním Vaší nabídky je obsah a její forma posouzena administrací portálu
 • Po prodeji poukazu jste informován o jeho koupi
 • Elektronický poukaz zašlete ihned po oznámení o jeho prodeji na mailovou adresu portálu, fyzický poukaz do 2 dnů doporučeně na naši kontaktní adresu
 • Nejpozději do 14 dnů od prodeje poukazu je Vám na účet poukázána částka za prodej poukazu, snížená o provizi portálu za jeho prodej

CHCI KOUPIT POUKAZ :

 • Vyberete si z nabídky poukaz
 • Kliknete na nadpis CHCI KOUPIT
 • Vyplníte požadované údaje
 • Dojde k rezervaci poukazu pro Váš nákup. Rezervace poukazu trvá 24 hodin. V případě, že poukaz do této doby neuhradíte, je rezervace zrušena a poukaz je nabízen k dalšímu prodeji
 • Zaplatíte na úvedený účet požadovanou částku + poštovné v případě zasílání fyzického poukazu
 • Nejpozději do 2 dnů od zaplacení obdržíte buď e-mailem elektronický poukaz, nebo do 7 dnů doporučeně poštou fyzický poukaz

 

Věříme, že Vám náš portál umožní prodej nebo výhodný nákup nevyužitých dárkových poukazů a voucherů, a že se stanete
opakovaně zákazníky našeho portálu.

Dovolujeme si Vás upozornit, abyste si před započetím prodeje nebo nákupu dárkových poukazů a karet z naší nabídky pozorně přečetli “smluvní podmínky pro nákup a prodej” a řidili se jimi.

Rádi zodpovíme Vaše případné dotazy a přivítáme Vaše náměty ke zlepšení nebo rozšíření našich služeb.

Váš “Poukazník.cz”